لایو دونفره اینستاگرام و آموزش برگزاری Live | پک فالوور
آموزش لایو دونفره اینستاگرام
5/5 - (44 امتیاز)

لایو دونفره اینستاگرام، یک امکان بسیار مفید برای ارتباط با فالوورها است. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا به صورت زنده با کاربران در ارتباط باشید و به سوالات آن‌ها پاسخ دهید. در گذشته، اینستاگرام این قابلیت را به صورت یک لایو تک‌نفره ارائه می‌کرد، اما در حال حاضر با نام لایو دونفره شناخته می‌شود و به عنوان یک ابزار بسیار عالی برای مدیران کسب‌وکارها و افرادی که در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از قابلیت لایو دونفره اینستاگرام، شما می‌توانید به صورت زنده با افراد دیگر مصاحبه کنید و یا سوالات خود را در زمینه‌های مختلف به صورت آنلاین از آن‌ها بپرسید. یکی از ویژگی‌های لایو دونفره اینستاگرام، قابلیت کامنت گذاشتن توسط کاربران در هنگام برگزاری لایو است.

به عنوان مثال، در طول لایو شما، کاربران می‌توانند سوالات خود را مطرح کنند و شما قادر خواهید بود به آن‌ها پاسخ دهید. جالب است بدانید که بسیاری از کسب‌وکارها از همین قابلیت برای پرسش و پاسخ به سوالات کاربران استفاده می‌کنند.

آموزش لایو دونفره اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم به آموزش لایو دونفره اینستاگرام بپردازیم و بگوییم که چگونه این ابزار می‌تواند به شما در زمینه توسعه، برندسازی و افزایش فروش کسب‌وکارتان کمک کند. اگر موافق هستید، در ادامه این مقاله به بررسی لایو دونفره اینستاگرام بپردازیم.

لایو دونفره اینستاگرام و آموزش برگذاری آن

فهرست مطالب

لایو دو نفره اینستاگرام چیست؟

لایو دونفره در اینستاگرام به معنای اجرای یک پخش زنده همزمان با دو نفر است. با استفاده از این قابلیت، شما می توانید با یک دوست یا هر کس دیگری از طریق اینستاگرام در یک پخش زنده همزمان شرکت کنید. این ویژگی برای برقراری ارتباط مستقیم با دوستان، خانواده یا هر کس دیگری که دوست دارید در زمان واقعی استفاده می شود.

برگزاری لایو دونفره اینستاگرام؛ با ارتباط زنده با کاربران خود در اینستاگرام در تعامل باشید!

برای استفاده از قابلیت لایو دونفره اینستاگرام، ابتدا باید مراحل برگزاری آن را دنبال کنید. ابتدا وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید. احتمالاً شما قبلاً از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده کرده‌اید و با ارزشمند بودن این قابلیت آشنا هستید. برای برگزاری لایو، باید وارد بخش استوری شوید. برای این کار، در صفحه اصلی اینستاگرام خود، روی آیکن استوری کلیک کنید تا وارد این بخش شوید.

در پایین این بخش، چندین گزینه مختلف در دسترس شما قرار دارد. پیش‌فرضاً، گزینه Normal (استوری معمولی) فعال است. برای برگزاری لایو، با حرکت انگشت خود به سمت راست، گزینه Live را انتخاب کنید.

لایو دونفره اینستاگرام

در این بخش، شما گزینه‌ای به نام “Start live video” را مشاهده می‌کنید. با کلیک بر روی این گزینه، لایو اینستاگرام شما آغاز می‌شود. در این مرحله، ممکن است برای برقراری اتصال کمی منتظر بمانید که این وابسته به سرعت اینترنت شما است. اگر سرعت اینترنت شما بالا باشد، لایو شما در کمتر از ۵ ثانیه آغاز خواهد شد. اما اگر سرعت اینترنت شما پایین‌تر باشد، ممکن است این زمان تا ۳۰ ثانیه هم به طول بیانجامد. در نظر داشته باشید که اگر سرعت اینترنت شما بسیار کم باشد، ممکن است لایو اینستاگرام شما برقرار نشود و در این صورت باید مجدداً وارد لایو شوید.

منتظر باشید تا کاربران وارد لایو شما شوند

بعد از برگزاری لایو، باید کمی منتظر بمانید تا فالوورهای شما وارد لایو شوند. در برخی مواقع، تعداد بیشتری از کاربران شما آنلاین هستند و تعداد بازدید لایو شما بیشتر است. اما در برخی مواقع، به عنوان مثال در ساعت ۴ صبح، تعداد کمی از فالوورهای شما آنلاین هستند و تعداد بازدید لایو کاهش می‌یابد. بنابراین، اگر لایو برای شما مهم است و آن را برای کسب‌وکارتان برگزار می‌کنید، باید در ساعاتی که تعداد کاربران آنلاین بیشتر است، لایو را برگزار کنید.

به عنوان مثال، ساعات ۹ تا ۱۱ صبح اکثر کاربران از اینستاگرام استفاده می‌کنند و بهترین زمان برای برگزاری لایو است. پس از رسیدن تعداد بازدید لایو به حد مطلوب، موضوع لایو خود را معرفی کنید. برای این کار، یک پیام در لایو خود بگذارید و عنوان لایو را بیان کنید.

سپس با کلیک بر روی آن پیام و انتخاب گزینه “PIN“، می‌توانید آن را در دید تمام کاربران قرار دهید و شروع به ارائه محتوای لایو خود کنید. این کار به کاربران کمک می‌کند تا از موضوع لایو شما مطلع شوند و بفهمند که درباره چه موضوعی صحبت خواهید کرد. بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین از لایو برای آموزش در حوزه کاری خود استفاده می‌کنند.

کسب‌وکارها

با برگزاری لایو، کسب‌وکارها می‌توانند مخاطبان بیشتری جذب کنند. علاوه بر این، برخی کسب‌وکارها روزانه یا هفتگی لایو برگزار می‌کنند و به سوالات کاربران پاسخ می‌دهند یا به بررسی موضوعات مختلف می‌پردازند. با پین کردن موضوع لایو خود، کاربران می‌توانند بهتر متوجه موضوع لایو شده و بهره‌وری بیشتری از آن کسب کنند.

همچنین، اگر قصد برگزاری لایو دونفره در اینستاگرام را دارید، می‌توانید در یک پیام به کاربران اعلام کنید که در این لایو با یک فرد دیگر صحبت خواهید کرد. این امر می‌تواند جذابیت بیشتری برای کاربران ایجاد کند و آن‌ها را ترغیب به شرکت در لایو کند.

فرد دوم را به شرکت در لایو دونفره اینستاگرام دعوت کنید!

حالا فرصت مناسبی است که فرد موردنظر را به گفتگوی دونفره در لایو خود دعوت کنید. لطفاً توجه داشته باشید که فقط افراد حاضر در لایو شما می‌توانند به عنوان مهمان در لایو شما شرکت کنند. در صورتی که فردی در اینستاگرام آفلاین باشد یا در لحظه برگزاری لایو شما حضور نداشته باشد، این شبکه اجتماعی امکان برگزاری لایو دونفره با آن فرد را به شما نخواهد داد.

لایو دونفره اینستاگرام

در پایین صفحه لایو شما، یک آیکن با دو چهره قرار دارد که در سمت راست تصویر بالا قرار دارد. با کلیک بر روی این آیکن، می‌توانید لیست افرادی که در لایو شما حضور دارند را مشاهده کنید.

لایو دونفره اینستاگرام

با انتخاب هر یک از این افراد آن‌ها وارد لایو دونفره اینستاگرام می‌شوند و به راحتی می‌تواند با آن‌ها صحبت کنید. در آپدیت‌های اخیر اینستاگرام تنظیماتی برای حریم شخصی کاربران در نظر گرفته شده است؛ این قابلیت در هنگام پیاده‌سازی برای برخی کاربران غیرفعال بود اما اکنون تمام کاربران اینستاگرام به این قابلیت دسترسی دارند.

در این لیست نام کاربری آن فرد وجود دارد و با انتخاب آن می‌توانید چندین گزینه در اختیار شما قرار می‌گیرد:

لایو دونفره اینستاگرام

Pin Comment: با استفاده از این گزینه، شما می‌توانید کامنت کاربر موردنظر را در لایو خود سنجاق کنید.

Go live: با استفاده از این گزینه، شما می‌توانید وارد لایو دونفره اینستاگرام با کاربر موردنظر خود شوید.

Report Comment: اگر کاربر موردنظر شما کامنتی را ارسال کرده است که فکر می‌کنید مخالف قوانین است یا به شما بی احترامی کرده است، کافی است این گزینه را انتخاب کنید تا پیام آن کاربر را به اینستاگرام گزارش دهید. گزارش شما توسط اینستاگرام بررسی می‌شود و در صورت صحت، حساب کاربری آن فرد محدود خواهد شد.

Hide Live: با استفاده از این گزینه، می‌توانید لایو اینستاگرام خود را برای آن کاربر پنهان کنید؛ به عبارت دیگر، آن کاربر دیگر نمی‌تواند لایو‌های شما را مشاهده کند. در هر زمان می‌توانید این محدودیت را برای آن کاربر لغو کنید.

برای برگزاری لایو دونفره در اینستاگرام، کافی است بر روی گزینه “Go Live With” کلیک کنید تا آن کاربر وارد لایو شود. در حال حاضر، تنها می‌توانید با یکی از بینندگان لایو خود صحبت کنید و اگر بخواهید با ۳ نفر یا بیشتر صحبت کنید، باید ارتباط لایو خود را با فرد قبلی قطع کرده و به فرد سوم درخواست لایو دهید.

با مهمان خود صحبت کنید!

اگر مراحل قبل را به درستی انجام داده باشید، در حال حاضر وارد لایو دونفره اینستاگرام شده‌اید و می‌توانید با کاربر موردنظر صحبت کنید. در لایو اینستاگرام، هنگامی که به صورت یک نفره برگزار می‌شود، تمام صفحه گوشی همراه شما را در بر می‌گیرد و کاربر مقابل شما را در یک کادر عمودی مشاهده می‌کند. اما وقتی شما یک لایو دونفره برگزار می‌کنید، این صفحه عمودی به دو صفحه تقسیم می‌شود و هر کاربر شما و کاربر دیگر را در یکی از این دو صفحه می‌بینند.

لایو دونفره اینستاگرام

یک نکته مهم! لطفاً توجه داشته باشید که هنگام ورود به لایو با یک کاربر دیگر، کاربرانی که به لایو وارد می‌شوند و همچنین کامنت‌هایی که از سوی فالوورهای آن کاربر برایش ارسال می‌شود، در لایو شما نیز قابل مشاهده هستند! به عبارت دیگر، هنگامی که کاربران برای لایو آن کاربر کامنتی ارسال می‌کنند، در لایو شما نیز نمایش داده می‌شود. به طور ساده، در لایو دونفره اینستاگرام، هر دو شما در یک لایو حضور دارید و ورود کاربران و کامنت‌ها به صورت مشترک نمایش داده می‌شوند.

حذف کاربر مهمان از لایو دونفره اینستاگرام

اگر صحبت‌های شما با کاربر موردنظر به پایان رسیده است و می‌خواهید آن کاربر را از لایو دونفره اینستاگرام خود حذف کنید، کافی است بر روی علامت ضربدر در بالا و سمت راست تصویر آن کاربر کلیک کنید. در این حالت، آن کاربر از لایو دونفره اینستاگرام حذف می‌شود، اما به صورت بیننده در لایو شما حضور خواهد داشت! در نتیجه، لایو شما به حالت اولیه برمی‌گردد و کاربران شما را در یک کادر کامل و به صورت عمودی مشاهده می‌کنند.

لایو دونفره اینستاگرام

چگونه از لایو دونفره اینستاگرام در بازاریابی اینترنتی استفاده کنیم؟

اگر مدیریت یک کسب‌وکار اینترنتی را برعهده دارید، حتماً می‌دانید که بازاریابی اینترنتی یکی از اجزای حیاتی کسب‌وکارتان است! در واقع، کسب‌وکارهای اینترنتی محصولات یا خدماتی را ارائه می‌دهند و بازاریابی اینترنتی به آن‌ها کمک می‌کند تا مشتریان خود را افزایش دهند. جالب است بدانید که لایو دونفره اینستاگرام در زمینه بازاریابی اینترنتی کسب‌وکارها استفاده می‌شود! در این قسمت، قصد داریم به بررسی ۵ عامل مهم و کاربردی بپردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از لایو دونفره اینستاگرام در بخش بازاریابی اینترنتی کسب‌وکارتان بهره ببرید.

باید توجه داشته باشید که اگر از لایو دونفره اینستاگرام بدون داشتن هدف استفاده کنید، تنها باعث آزار کاربران و فالوورهای خود می‌شوید و این مسئله نه تنها به شما کمکی نمی‌کند، بلکه به برندتان آسیب می‌زند.

اما اگر هدفی برای برگزاری لایو دونفره اینستاگرام داشته باشید، نه تنها به توسعه و افزایش فروش کسب‌وکارتان کمک می‌کنید، بلکه کاربران همیشه منتظر لایو بعدی شما هستند و به راحتی می‌توانید به افزایش مخاطبان و فالوورهای اینستاگرام خود نیز کمک کنید. اگر نمی‌دانید چه اهدافی می‌تواند به شما کمک کند، ۵ مورد زیر را به دقت مطالعه کنید! آماده‌اید؟ همراه ما باشید.

الف) محتوای موردنظر را به کمک همکار خود انتقال دهید!

بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی به دنبال افزایش رضایت کاربران خود هستند و هر چقدر مشارکت همکاران در کسب‌وکارتان بیشتر باشد، رضایت مشتریان نیز بیشتر می‌شود. با استفاده از لایو دونفره اینستاگرام، شما و همکارتان می‌توانید یک لایو را به اشتراک بگذارید و نصف محتوای لایو را به عهده همکارتان قرار دهید.

واقعیت این است که ارائه حجم زیادی از مطالب در مقابل کاربران چالش بزرگی است و نیازمند تمرکز و مهارت بالایی است؛ اما اگر همکارتان در انتقال مطالب به شما کمک کند، به راحتی می‌توانید تمرکز خود را بیشتر کنید و لایوی قدرتمند و تأثیرگذاری را برای کاربران ارائه دهید. البته، قبل از این کار باید با همکارتان هماهنگی لازم را داشته باشید و برنامه‌ریزی کنید تا در ارائه محتوای موردنظر به مشکلی برنخورید.

ب) به سوالات مشتریان و فالوورهای خود پاسخ دهید!

کاربران هر کسب‌وکاری همواره سوالاتی درباره خدمات، محصولات یا حتی محتوای ارائه شده دارند و انتظار دارند که شما به آنها پاسخ دهید! روش‌های مختلفی برای پاسخگویی به سوالات آنها وجود دارد؛ به عنوان مثال، می‌توانند از طریق ایمیل یا پیام مستقیم اینستاگرام با شما در ارتباط باشند. اما همیشه ارتباط تصویری و زنده تأثیر بسیار بیشتری بر روی کاربران دارد و انتقال پیام به صورت زنده بسیار موثر است. لایو اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا بتوانید به سوالات کاربران پاسخ دهید؛ به عنوان مثال، می‌توانید از آنها بخواهید سوالات خود را در بخش کامنت بپرسید و شما به آنها پاسخ دهید.

البته گاهی کاربران سوالاتی مطرح می‌کنند که شاید پاسخی فوری برای آنها نداشته باشید و در این صورت باید بیشتر تحقیق کنید؛ می‌توانید سوال کاربر را یادداشت کنید و در بخش استوری یا لایو بعدی به آن پاسخ دهید.

با استفاده از لایو دونفره اینستاگرام، می‌توانید از کاربران بخواهید سوالات خود را به صورت زنده از شما بپرسند و شما نیز به سوالات آنها پاسخ دهید. این موضوع رضایت کاربران را از عملکرد شما به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهد و به راحتی می‌توانید بر روی برندسازی خود از طریق جلب رضایت مشتریان تمرکز کنید. بهترین راهکار برای این کار، پرسیدن سوالات کاربران را از طریق استیکر سوال در بخش استوری انجام داده و با استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام، سوالات آنها را در لایو نمایش داده و به آنها پاسخ دهید.

ج) از کاربران بازخوردهای مربوط به محصولات یا خدمات خود را دریافت کنید!

بسیاری از کاربران علاقه‌مندند نظرات خود را درباره محصولات یا خدمات کسب‌وکارهای مختلف بیان کنند و جالب است بدانید که در بسیاری از مواقع این نظرات (به ویژه انتقادات) سازنده هستند. اگر مدیریت یک کسب‌وکار اینترنتی را برعهده دارید و محصولات یا خدماتی را به کاربران ارائه می‌دهید، با استفاده از لایو اینستاگرام به راحتی می‌توانید با کاربران خود در گفتگو بوده و بازخوردهای مربوط به محصول یا خدمات خود را دریافت کنید.

این بازخوردها به شما کمک می‌کنند تا محصول یا خدمات خود را بهبود بخشید و رضایت کاربران را افزایش دهید. اگر این بازخوردها به صورت منطقی و صادقانه پاسخ داده شوند، به طور قابل توجهی به توسعه کسب‌وکارتان کمک می‌کنند و کاربران می‌فهمند که با یک کسب‌وکار حرفه‌ای و صادق روبرو هستند.

لایو دونفره اینستاگرام

د) به کاربران و فالوورهای خود آموزش رایگان ارائه کنید!

یکی از کاربردهای دونفره لایو اینستاگرام، قابلیت ارائه آموزش‌های رایگان به کاربران است. بسیاری از کسب‌وکارها، به ویژه کسب‌وکارهایی که محصولاتی برای ارائه دارند، آموزش‌های بسیار ارزشمندی را برای کاربران در نظر می‌گیرند. در واقع کاربران برای استفاده از این محصولات یا خدمات، نیاز به آموزش دارند که در بسیاری از مواقع به آن دسترسی ندارند! به عنوان مثال، فرض کنید یک برند محصولی در زمینه نگه‌داری از حیوانات خانگی ارائه می‌دهد، اما آموزشی درباره استفاده صحیح از آن محصول وجود ندارد.

با استفاده از لایو اینستاگرام، می‌توان به راحتی آموزش استفاده از آن محصول را به کاربران ارائه داد و رضایت مخاطبان را افزایش داد. همچنین، در بسیاری از مواقع، کاربران می‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای آموزش دادن به سایر کاربران باشند؛ برای این کار، کافی است یک نفر از کاربرانی که از محصول شما راضی هستند، را به لایو خود دعوت کنید و از او بخواهید علاوه بر ارائه فیدبک مثبت درباره محصول، آموزش استفاده از آن را به صورت عملی به کاربران دیگر نشان دهد.

این کار به شما نه تنها در زمینه برندسازی و جلب رضایت مشتریان دیگر کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا کاربران جدید نیز ترغیب به استفاده از محصولات و خدمات کسب‌وکار شما شوند.

ه) تعامل بیشتری با کاربران خود داشته باشید!

در بسیاری از کسب‌وکارها، مخاطبان به صورت یک طرفه شما را دنبال می‌کنند، اما شما با آن‌ها تعامل خوبی ندارید. این مسئله ممکن است بستگی به عوامل مختلفی مانند زمان داشته باشد، اما در بعضی مواقع، برقراری ارتباط با کاربران تأثیر بسیار مثبتی بر روی کسب‌وکارتان دارد. البته نمی‌توانید به تمام کاربران تعامل برقرار کنید. کافی است در زمان‌های مختلف، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و لایو دونفره اینستاگرام برگزار کنید.

با این کار، شما می‌توانید به صورت مستقیم با یک کاربر تعامل داشته باشید و به سایر کاربران بیان کنید که برایشان ارزش زیادی قائل هستید. این تعاملات باعث تقویت روابط شما می‌شود و شما می‌توانید نظرات واقعی کاربران را درباره ارتباط کسب‌وکارتان با مشتریان خود بشناسید.

مقالات پیشنهادی سایت پک فالوور به شما کاربر عزیز

هر آنچه لازم است درباره لایو اینستاگرام یاد بگیرید!

۸ تکنیک کاربردی افزایش بازدید لایو اینستاگرام

استراتژی لایو اینستاگرام برای افزایش مشتریان و فروش

سایز استوری، پست و ریلز در اینستاگرام باید چقدر باشد؟

نتیجه‌گیری

لایو دونفره اینستاگرام به کسب‌وکارهای اینترنتی کمک زیادی می‌کند تا بتوانند با مشتریان و فالوورهای اینستاگرام خود ارتباط نزدیک‌تری برقرار کنند. در این مقاله، به آموزش برگزاری لایو دونفره اینستاگرام پرداخته شده است و برخی راه‌کارها که می‌تواند در زمینه بازاریابی اینترنتی به شما کمک کند، بررسی شده است.

اکنون نظر شما درباره این موضوع بسیار مهم است! اگر از اینستاگرام برای بازاریابی خدمات یا محصولات کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید، به ما بگویید که برگزاری لایو دونفره اینستاگرام برای شما چه اهدافی دارد؟ در قسمت نظرات، تجربیات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

پیام بگذارید