با تم اینستاگرام از پیج خود لذت ببرید | پک فالوور
آموزش تغییر تم اینستاگرام
5/5 - (18 امتیاز)

همه ما آدم‌ها زیبایی را دوست داریم. چه برای خودمان چه دیگران. حالا چه مربوط به لباس پوشیدن باشد چه دیزاین خانه یا حتی تم اینستاگرام ! در این مقاله قرار است راجع به تم اینستاگرام صحبت کنیم. هم این‌که چطور می‌تواند رنگ زمینه اینستاگرامتان را به حالت تیره یا Dark تغییر دهید، هم درباره تم پست‌های اینستاگرام. پس این مقاله را از دست ندهید.

فهرست مطالب

تغییر تم اینستاگرام در اندروید

برای این‌که تم اینستاگرمتان را تغییر دهید، دو راه وجود دارد. اول از طریق خود تنظیمات گوشی و یکی هم از طریق برنامه اینستاگرام. ما اینجا هر دو روش را توضیح می‌دهیم. ولی قبل از آن حتما جدیدترین نسخه اینستاگرام را از طریق مقاله دانلود اینستاگرام آپدیت کنید.

از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید؟ اگر حالت Dark night موبایلتان را فعال کنید، تم اینستاگرامتان هم به حالت Dark یا همان تیره تغییر می‌کند. حالا برای اینکه تم گوشی همراه و اینستاگرامتان را به حالت دارک یا تیره تغییر دهید. اگر دوست دارید فقط تم اینستاگرامتان تغییر کند باید از طریق تنظیمات اینستاگرام اقدام کنید. برای این‌که بصورت کامل یاد بگیرید چطور تم اینستاگرامتان را تغییر دهید، هر دو روش را در ویدئو آموزشی زیر آموزش داده‌ایم:
برای تغییر تم دستورالعمل زیر را انجام دهید:

  1. وارد برنامه اینستاگرام شوید
  2. به بخش تنظیمات یا همان setting بروید.
  3. روی گزینه تم Themesکلیک کنید و گزینه Dark را فعال کنید.

تغییر تم اینستاگرام در تنظیمات آیفون

برای اینکه پس زمینه اینستاگرامتان را تغییر دهید و موبایلتان هم آیفون است؛ یعنی از سیستم عامل ioS استفاده می‌کنید، می‌توانید هم از طریق تنظیمات گوشی همراه و هم از طریق خود اینستاگرام این کار را انجام دهید. برای اینکه تم کل موبایلتان و همچنین برنامه اینستاگرامتان را تیره کنید، مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وارد تنظیمات موبایلتان شوید.
  2. روی گزینه Display and Brightness کلیک کنید و بعد هم چراغ Dark را روشن کنید.

تغییر تم در اینستاگرام

اگر هم می‌خواهید فقط تم اینستاگرامتان تغییر کند، پس وارد برنامه اینستاگرام شوید و مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد پروفایلتان و بخش تنظیمات (Setting) شوید.
  2. روی بخش تم (Themes) کلیک کنید و چراغ Dark را فعال کنید.

انواع مختلف تم برای پست‌های اینستاگرام

خب در این قسمت قرار است راجع به تم پست‌های اینستاگرام صحبت کنیم. یعنی اینکه وقتی پست‌هایتان را طراحی می‌کنید، با چه تمی طراحی کنید و یا اینکه با چه ساختاری آن‌ها در پیجتان پست کنید. بیایید چند تا از این تم‌ها را ببینیم و برای جذاب کردن پیج، ایده بگیریم.

برای این‌که خودتان بتوانید حرفه‌ای‌ترین پست‌ها طراحی کنید، دوره آموزشی طراحی پست اینستاگرام را به هیچ عنوان از دست ندهید. در این دوره یاد می‌گیرید، در کمترین زمان و بدون هیچ هزینه‌ای، خودتان پست‌های حرفه‌ای تولید کنید.

۱٫ قرار دادن خطوط عمودی در پست‌ها

اگر قرار است در پیجتان نقل قول بگذارید، یعنی سخن بزرگان می‌توانید از تم زیر استفاده کنید. با این کار وقتیس مخاطب وارد پیجتان می‌شود، این با نظم بودن حس خوبی به مخاطب منتقل می‌کند.

می‌توانید هر رنگی که دوست داشتید را برای تم این خطوط عمودی انتخاب کنید.

تم عمودی در اینستاگرام

۲٫ تم ردیفی

وقتی مخاطب‌ها وارد پیجتان شوند و این مدل تم را ببینند، مثال این هست که مجله دست گرفته‌اند. مثلا اگر می‌خواهید برای فالوورها داستان تعریف کنید می‌توانید از این تم استفاده کنید. یا مثلا می‌توانید هر تم از عکس‌های پیجتان را در یک ردیف بگذارید. با این‌کار پیجتان منظم‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

تم ردیفی پست اینستاگرام

۳٫ تم رنگین کمان

این تم یکی از پرطرفدارترین و جذاب‌ترین تم‌هاست. به نظرم اگر این تم را انتخاب کنید، پیج شما در حوزه کار‌تان یکی از خاص‌ترین پیج‌ها می‌شود. پس بنظرم ارزش امتحان کردن دارد. برای این تم باید پست‌هایتان رنگ‌های مختلفی داشته باشد.

تم رنگین کمانی اینستاگرام

۴٫ تم پازل برای پیج اینستاگرامتان

تم پازل را حتما در پیج‌های بقیه دیدید. زمانی باید از این تم استفاده کنید که یک عکس بزرگ دارید، و قرار است این عکس را تکه تکه در اینستاگرام بگذارید، می‌توانید از این تم استفاده کنید.

برای این‌که از این تم استفاده کنید، ۲ تا نکته را مدنظر داشته باشید.

اول این‌که وقتی عکستان را به تکه‌های کوچک‌تر تقسیم کردید، هر کدام از این‌ها کیفیت خوبی داشته باشد. دوم این‌که هر عکس به صورت جداگانه معنی و مفهوم داشته باشد.

تم پازل در اینستاگرام

۵٫ تم با مرز سفید

یکی از ساده‌ترین و شیک‌ترین تم‌ها برای اینستاگرام استفاده از قاب سفید برای هر عکس است. این مرزها باعث می‌شود که فاصله‌ای بین هر پستتان بیفتد و این باعث زیباتر شدن تم پیجتان می‌شود.

تازه یکی از مزیت‌های این روش این هست که اگر پست‌هایتان در اکسپلور بالا بیاید، باعث می‌شود که پستتان برجسته‌تر شود و بیشتر به چشم بیاید. اگر با اکسپلور اینستاگرام آشنا نیستید و نمی‌دانید چطور می‌توانید پستتان را وارد اکسپلور کنید، حتما مقاله چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم را بخوانید.

کادر سفید پست اینستاگرام

۶٫ تم با مرز مشکی

می‌توانید به جای مرز سفید از رنگ‌های مختلفی استفاده کنید. رنگ مشکی هم یکی از رنگ‌های پیشنهادی برای مرز پست‌هایتان است.

کمتر پیجی از مرز با رنگ مشکی استفاده می‌کند. پس اگر شما از این رنگ استفاده کنید، پیجتان یکی از پیج‌های خاص و متفادت اینستاگرام خواهد بود.

تم با مکرز مشکی

۷٫ یک فیلتر مشترک برای پست‌ها

اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، می‌توانید برای همه پست‌ها از یک فیلتر استفاده کنید. یعنی فیلتری انتخاب ‌کنید که همه مخاطب‌ها، شما را با آن بشناسند. مثلا می‌توانید از یک رنگ یا حال و هوای خاص برای پست‌های اینستاگرامتان استفاده کنید.

تم اینستاگرام فیلتر یکسان

۸٫ تم سیاه و سفید

کلا رنگ سیاه و سفید یکی از جذاب‌ترین تم‌هاست. حالا شما هم می‌توانید با توجه به کسب و کارتان، یا موضوع پیجتان از این تم استفاده کنید.

تم اینستاگرام سیاه و سفید

۹٫ تم رنگی رنگی

یکی از تم‌های پرطرفدار در اینستاگرام، تم رنگی رنگی است. اگر عکس‌های رنگی رنگی می‌گیرید، می‌توانید از این تم استفاده کنید. یا مثلا برای تم عکس‌هایتان، مثال بک‌گراند هر پست از رنگ‌های شادِ مختلف استفاده کنید.

تم رنگی

شما کدام تم اینستاگرام را دوست دارید؟

در این مقاله، هم راجع به تم Dark اینستاگرام حرف زدیم. یعنی این‌که چطور می‌توانید این تم را تنظیم کنید. راجع به تم‌های مختلف پست‌ها صحبت کردیم. تم‌های مختلف را مثال زدیم. شما هم می‌توانید برای تم اینستاگرام از این مثال‌ها ایده بگیرید، یا این‌که با خلاقیت خودتان، تم جدید خلق کنید. شما کدام از این تم‌ها را بیشتر دوست دارید؟ هر نظر، سوال یا پیشنهادی که دارید را با در بخش کامنت همین مقاله بنویسید.

پیام بگذارید