آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور | پک فالوور
آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور
5/5 - (63 امتیاز)

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور | جهانی وسیع است که برای هر چالشی راه حلی وجود دارد! یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با اکانت اینستاگرام خود روبرو می‌شوند، غیرفعال شدن اکانت یا فراموش کردن رمز عبور آن است. این مشکلات می‌توانند باعث بروز نگرانی و ناامیدی شوند، اما باید بدانید که راه‌حل‌های قابل استفاده برای بازیابی اکانت هک شده در اینستاگرام وجود دارند.

اگر شما نیز به دنبال آشنایی با روش‌های بازیابی اکانت هک شده در اینستاگرام هستید یا به دنبال راهی برای بازگرداندن اکانت خود هستید، می‌توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله، ما به شما روش‌های کارآمد و آموزشی را برای بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده ارائه خواهیم داد.

پس، برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن راه‌های موثر در بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام، لطفاً این مقاله را با ما تا پایان همراهی کنید.

فهرست مطالب

آیا بازیابی اکانت اینستاگرام ممکن است؟

بایستی توجه داشت که امکان بازیابی اکانت اینستاگرام شما وابسته به این است که آیا آن را به صورت دائم حذف کرده‌اید یا آن را به صورت موقت غیرفعال ساخته‌اید. اگر اکانت خود را برای همیشه حذف کرده‌اید، امکان بازیابی آن و حتی استفاده از نام کاربری قبلی شما وجود ندارد. اما اگر اکانت را به صورت موقت غیرفعال کرده‌اید، می‌توانید مجدداً وارد حساب کاربری خود شده و از همان نام کاربری و اطلاعات قبلی خود استفاده کنید.

با مطالعه این دو مقاله، شما می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری درباره روش‌ها و مراحل حذف دائمی و موقت اکانت اینستاگرام کسب کنید.

بازگرداندن اکانت غیرفعال شده اینستاگرام چگونه است؟

اگر از روش حذف موقت برای غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خود استفاده کرده‌اید، برای بازگرداندن اکانتتان کافیست فقط با استفاده از نام کاربری و رمز عبور قبلی خود وارد حساب کاربری خود شوید و وارد شوید.

اما اگر رمز عبور اکانت اینستاگرامتان را فراموش کرده‌اید، باید مراحل زیر را برای بازیابی رمز عبور و ورود دوباره به حساب کاربری اینستاگرامتان طی کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام با استفاده از ایمیل:

اگر رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید اما هنوز ایمیل و رمز ایمیل خود را به خاطر دارید، می‌توانید با استفاده از مراحل زیر اکانتتان را بازیابی کنید:

 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید.
 2. سپس روی “Get help signing in” (کمک برای ورود به اینستاگرام) کلیک یا ضربه بزنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

 • ۳ – در این مرحله باید در فیلد اول، نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره همراه خود را وارد کنید، هرکدام راحت‌تر یا در ذهن دارید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

 

 • ۴ – سپس باید گزینه “Send an Email” (ارسال یک ایمیل) را انتخاب کنید تا اینستاگرام لینک بازیابی رمز عبور را به ایمیل شما ارسال کند.

بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

 

 • ۵ – در این مرحله بر روی “OK” کلیک یا ضربه بزنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام

 

 • ۶ – حالا وارد صندوق ایمیل خود شوید و ایمیلی که از طرف اینستاگرام برایتان فرستاده شده را باز کنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام

 

 • ۷ – در این ایمیل، یک لینک آبی رنگ با عنوان “Reset your password” (بازنشانی رمز عبورتان) وجود دارد. روی این لینک کلیک یا ضربه بزنید.

توجه: اگر چنین ایمیلی را پیدا نکردید، حتماً پوشه‌ی “Spam” (هرزنامه) ایمیلتان را نیز چک کنید.

روش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

 

 • ۸ – حالا دوباره وارد برنامه اینستاگرام شده‌اید. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید، یک رمز عبور جدید برای خودتان انتخاب کنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

 • ۹ – در پایان، پیامی نشان می‌دهد که رمز عبور شما با موفقیت تغییر کرده است. حالا با انتخاب گزینه “Save password” (ذخیره رمز عبور) می‌توانید رمز عبور خود را در گوشی خود ذخیره کنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

بعد از این مرحله وارد حساب کاربری اینستاگرامتان می‌شوید و می‌توانید مانند گذشته با آن کار کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام با شماره تلفن

در برخی مواقع، دسترسی به ایمیل ممکن است دچار مشکل شود یا حتی ممکن است رمز عبور ایمیل را فراموش کنیم. در این صورت، می‌توانیم از شماره موبایلی که در هنگام ثبت نام در اینستاگرام وارد کرده‌ایم، برای بازیابی اکانت خود استفاده کنیم. برای بازیابی اکانت اینستاگرام با شماره موبایلتان، مراحل زیر را انجام دهید:

 • ۱ – وارد برنامه اینستاگرام خود شوید و گزینه “Get help signing in” (کمک برای ورود) را لمس کنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

 • ۲ – در این مرحله گزینۀ Send an SMS (ارسال پیامک) را انتخاب کنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

 • ۳ – شماره موبایل خود را وارد کنید. به یاد داشته باشید که حتماً باید همان شماره تلفنی را که در هنگام ثبت نام در اینستاگرام تایید کرده‌اید، وارد کنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

 • ۴ – حالا وارد پیامک‌هایتان شده و پیامکی که از طرف اینستاگرام برایتان ارسال شده را باز کنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

 • ۵ – این پیامک یک لینک دارد. روی لینک کلیک یا ضربه بزنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

 

 • ۶ – حالا وارد صفحه‌ای می‌شوید که دو کادر وجود دارد. در هر دو کادر، رمز عبور دلخواهتان را وارد کنید. توجه کنید که هر دو رمز عبور باید یکسان باشند.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

 • ۷ – حالا گزینه “Reset password” (بازنشانی رمز عبور) را فشار دهید. این مرحله آخر است و پس از آن می‌توانید با استفاده از همان نام کاربری و رمز عبور جدید وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.

اکانت هک شده اینستاگرام را چگونه برگردانیم؟

گاهی اوقات به دلیل بی‌دقتی در حفظ اطلاعات خود، ممکن است به دام هکرها بیافتید و اکانتتان از دسترس خارج شود. در این مواقع، اقدامات زیر را می‌توانید انجام دهید. اولین کاری که باید انجام دهید، حفظ آرامش است. با حفظ آرامش، از انجام کارهای اشتباه مانند ارائه اطلاعات بیشتر به هکر، خودداری کنید.

 1. اگر هکر هنوز ایمیل موجود در حساب کاربری اینستاگرامتان را تغییر نداده باشد، می‌توانید از طریق روش بازیابی رمز عبور با ایمیل، پسوردتان را مجدداً تغییر دهید. اما توجه کنید که پس از تغییر رمز عبور اینستاگرام، رمز عبور ایمیلتان را هم تغییر دهید و روش تایید هویت دو مرحله‌ای را در اینستاگرام فعال کنید.
 2. اگر روش گفته شده برای شما موثر نبود و هکر سریعاً ایمیل شما را تغییر داده باشد، می‌توانید روش دیگری را طبق مراحل زیر امتحان کنید:

مرحله اول: مراحل ۱ تا ۴ بازیابی رمز عبور اینستاگرام با ایمیل را که در ابتدای این مقاله گفته شد را انجام دهید.

دوم: این بار گزینه “Need more help” (نیاز به راهنمایی بیشتر) را لمس کنید.

مرحله سوم: حالا وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید گزارش هک شدن اکانتتان را برای اینستاگرام ارسال کنید.

 • در کادر اول، آدرس ایمیلی که هنگام ثبت نام در اینستاگرام وارد کرده بودید را وارد کنید.
 • در کادر دوم، برای اطمینان، می‌توانید آدرس ایمیل دیگری را وارد کنید.
 • سپس گزینه “Personal accounts with photos of me” (حساب‌های شخصی با عکس‌های من) را انتخاب کنید، مگر اینکه اکانت شما صفحه متعلق به یک کمپانی یا برند خاص را نشان دهد. اگر حساب شخصی بدون عکس‌های شماست، گزینه “Personal accounts without photos of me” (حساب‌های شخصی بدون عکس‌های من) را انتخاب کنید.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

 

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

 

 • در انتهای این صفحه، یک کادر مشاهده خواهید کرد. در این کادر، می‌توانید درخواست خود را به اینستاگرام به زبان انگلیسی بنویسید. به عنوان مثال: “Hi, my Instagram account got hacked and my password has been stolen. Please help me recover my account. It’s very important to me. Thank you.”
 • سپس کادر آبی با عبارت “Submit Request” (ثبت درخواست) را لمس کنید.
 • اگر ایمیل خود را به درستی وارد کرده باشید، کادری مشابه زیر نمایش داده خواهد شد که به شما اطلاع می‌دهد درخواست شما با موفقیت برای اینستاگرام ارسال شده است و در اسرع وقت به رسیدگی و حل مشکل شما خواهند پرداخت.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده و رمزعبور

 

 • حالا باید چند روزی منتظر بمانید تا ایمیلی از طرف اینستاگرام برایتان ارسال شود. محتوای این ایمیل برای همه یکسان نیست. به عنوان مثال، ممکن است از شما بخواهد تا روی لینکی که فرستاده شده کلیک کنید و وارد صفحه بازیابی رمز عبور شوید یا از شما بخواهد روی تکه‌ای کاغذ کد بازیابی فرستاده شده در ایمیل را بنویسید، آن را کنار صورتتان بگیرید، عکس بگیرید و برای اینستاگرام ارسال کنید. تنها سعی کنید ایمیل را به درستی ترجمه کنید و کارهای خواسته شده را به درستی انجام دهید.

مقالات پیشنهادی سایت پک فالوور به شما کاربر عزیز

آموزش فعال سازی مجدد اکانت اینستاگرام

روش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

مراحل نصب همزمان چند اکانت در اینستاگرام

شادوبن اینستاگرام و آموزش جلوگیری از آن

نکات پایانی

در مقاله امروز، شما با نحوه بازیابی رمز عبور اینستاگرام و بازگرداندن اکانت‌های هک شده آشنا شدید, اما به یاد داشته باشید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. در مقاله بعدی، قصد دارم تا شما را با راهکارهای جلوگیری از هک شدن و افزایش امنیت اینستاگرام آشنا کنم؛ بنابراین به ما سر بزنید تا از جدیدترین مطالب باخبر شوید.

پیام بگذارید