آموزش اضافه کردن لوکیشن دلخواه در اینستاگرام | پک فالوور
آموزش لوکیشن دلخواه در اینستاگرام
5/5 - (49 امتیاز)

آموزش اضافه کردن لوکیشن دلخواه در اینستاگرام – تا چند سال پیش اگر قصد اشتراک‌گذاری یک عکس را به همراه لوکیشن دلخواه داشتید، به راحتی می‌توانستید نام لوکیشن دلخواه خود را وارد کنید؛ حتی لوکیشن‌هایی که واقعی نبودند و هیچ جای دنیا وجود نداشتند. پس از آن که اینستاگرام توسط فیسبوک خریداری شد، تغییراتی در این اپلیکیشن بوجود آمد که دیگر قادر به اضافه کردن لوکیشن دلخواه در شبکه اجتماعی اینستاگرام نبودیم.

این مسئله باعث بوجود آمدن مشکلاتی در هنگام اضافه کردن لوکیشن اینستاگرام می‌شد؛ چون برخی از موقعیت‌های مکانی در بخش لوکیشن اینستاگرام وجود نداشت. اینستاگرام به اندازه‌ای قابلیت و آپشن دارد که هیچ دری را بسته نمی‌گذارد و برای همه چیز روشی وجود دارد. آماده یادگرفتن همه قابلیت‌ها هستید؟ پس دوره زیر را به هیچ وجه از دست ندهید:

وبینار رایگان آموزش ادمینی اینستاگرام کسب درآمد از خانه با گوشی همراه فقط با ادمینی اینستاگرام!

در حال حاضر امکانی فراهم شده است که شما با استفاده از فیسبوک بتوانید لوکیشن دلخواه در اینستاگرام اضافه کنید.برای این کار باید اکانت اینستاگرام شما به صفحه فیسبوک‌تان وصل باشد. در این مقاله قصد داریم به آموزش کامل اضافه کردن لوکیشن دلخواه بپردازیم تا بتوانید لوکیشن پست‌های خود را شخصی‌سازی کنید! اگر موفق هستید، در ادامه به بررسی این موضوع بپردازیم.

فهرست مطالب

اضافه کردن لوکیشن دلخواه در اینستاگرام

اضافه کردن لوکیشن دلخواه در ۴ مرحله بسیار آسان انجام می‌شود! این ۴ مرحله عبارتند از:

اضافه کردن لوکیشن دلخواه در اینستاگرام

مرحله اول) اتصال فیسبوک به اینستاگرام

این عمل معمولاً برای صفحات تجاری اینستاگرام استفاده می‌شود؛ برای اضافه لوکیشن دلخواه در اینستاگرام ابتدا باید حساب کاربری خود را به فیسبوک وصل کنید. برای این کار وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید و از طریق بخش تنظیمات گزینه Linked accounts را انتخاب کنید.

اتصال فیسبوک به اینستاگرام

با ورود به این بخش می‌توانید اینستاگرام خود را به شبکه‌های اجتماعی مختلف وصل کنید که هدف ما اتصال اینستاگرام به فیسبوک است! بنابراین گزینه فیسبوک را انتخاب می‌کنیم تا وارد بخش بعدی شویم:

در این بخش کافی است اطلاعات فیسبوک خود را بنویسید تا وارد آن شوید. به همین سادگی حساب اینستاگرام شما به فیسبوک وصل شد و می‌توانید بخش بعدی آموزش را دنبال کنید.

مرحله دوم) اضافه کردن لوکیشن دلخواه در فیسبوک

در این مرحله شما باید وارد اپلیکیشن یا سایت فیسبوک شوید تا بتوانید لوکیشن دلخواه خود را انتخاب کنید. پس از ورود به فیسبوک در بخش ایجاد پست جدید کافی است بر روی گزینه Checked-in کلیک کنید:

اضافه کردن لوکیشن دلخواه در اینستاگرام

البته باید حواستان باشد که لوکیشن گوشی همراه یا لپ‌تاپ شما روشن باشد تا به بتوانید از این قابلیت استفاده کنید. پس از ورود به این بخش باید نام لوکیشن دلخواه خود را وارد کنید!

اگر لوکیشنی در بخش جستجو پیدا شود، بسیار خوش‌شانس هستید؛ چون بدون هیچ دردسری می‌توانید همان را به عنوان لوکیشن دلخواه در اینستاگرام استفاده کنید! اگر لوکیشن‌هایی با جزئیات جستجوشده پیدا شود اما شما آن را دوست نداشته باشید، با کمی خلاقیت می‌توانید مشکل را رفع کنید. مثلاً به جای استفاده از Coffee می‌توانید Coffee Official را انتخاب کنید و لوکیشن خود را ثبت کنید. این کار برای زمانی مناسب است که بخواهید نظر کاربران را به خود جلب کنید و از لوکیشن دلخواه خاص‌تر استفاده کنید.

برای اضافه کردن لوکیشن دلخواه ابتدا باید لوکیشن را در فیسبوک ثبت کنید! پس از جستجوی لوکیشن موردنظر گزینه Add نمایش داده می‌شود که با اضافه کردن آن، لوکیشن موردنظر شما در فیسبوک اضافه می‌شود.

مرحله سوم) از لوکیشن دلخواه در اینستاگرام استفاده کنید!

مرحله آخر همان مرحله‌ای است که می‌توانید لوکیشن موردنظر را در اینستاگرام و پست‌های خود استفاده کنید. پس از انجام دو مرحله قبل کافی است وارد اینستاگرام شوید و بخش پست گذاشتن را باز کنید. مراحل پست گذاشتن را تا مرحله پایانی که در آن باید لوکیشن ثبت شود، طی کنید:
اضافه کردن لوکیشن دلخواه در اینستاگرام
در این بخش می‌توانید بر روی Location کلیک کنید و همان لوکیشنی که در فیسبوک ثبت کرده‌اید را اضافه کنید. اگر در هنگام انتخاب لوکیشن دلخواه در اینستاگرام با مشکل مواجه شدید، ۴ راه‌کار برای شما داریم:

راه‌کار اول) گاهی اوقات اینستاگرام و فیسبوک به شما اجازه نمی‌دهند که لوکیشن‌هایی که خیلی از شما دور هستند را انتخاب کنید! بنابراین چند بار لوکیشن‌های نزدیک را انتخاب کنید و سپس لوکیشن دلخواه خود را که در فیسبوک اضافه کرده‌اید را جستجو کنید. برخی کاربران گزارش کرده‌اند که لوکیشن برای بار اول نمایش داده شده اما پس از آن ناپدید شده است. چندین بار این کار را انجام دهید تا بتوانید لوکیشن دلخواه در اینستاگرام اضافه کنید. اگر جواب نداد، به سراغ راه‌کارهای بعدی بروید!

راه‌کار دوم) گاهی اوقات لوکیشن شما از دیدگاه فیسبوک و اینستاگرام پذیرفته شده نیست! در گذشته کاربران زیادی در بخش لوکیشن عبارت Just for fun را قرار می‌دادند و اکنون این دو شبکه اجتماعی بر روی این دسته کلمات که در بخش لوکیشن قرار می‌گیرند، حساس هستند. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید از دسته‌های بهتر و واقعی‌تر استفاده کنید! مثلاً کلمه Home نسبت به عبارت قبلی منطقی‌تر است و احتمالاً اینستاگرام با آن مشکلی ندارد.

لوکیشن خود را چندین بار جستجو کنید!

راه‌کار سوم) لوکیشن خود را چندین بار جستجو کنید! هنگامی که شما یک لوکیشن جدید اضافه می‌کنید، ممکن است برای مدتی در اینستاگرام ظاهر نشود! برای رفع این مشکل می‌توانید لوکیشن خود را چندین بار در اینستاگرام جستجو کنید تا شاید پیدا شود. اگر پیدا نشد می‌توانید لوکیشن خود را مجدداً در فیسبوک ثبت کنید و از لوکیشن دلخواه در اینستاگرام خود استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم این مرحله را هم چند بار امتحان کنید، چون احتمال جواب گرفتن از آن بسیار زیاد است.

راه‌کار چهارم) در فیسبوک پستی را با لوکیشن دلخواه خود ارسال کنید! یکی دیگر از کارهایی که به نمایش لوکیشن دلخواه کمک می‌کند، استفاده از لوکیشن جدید در پست‌های فیسبوک است. یک پست در فیسبوک ایجاد کنید و لوکیشن دلخواهی که می‌خواهید در اینستاگرام استفاده کنید را در همان پست قرار دهید. سپس به اینستاگرام خود بروید و پستی را با لوکیشن دلخواه در اینستاگرام منتشر کنید! این روش معمولاً جواب می‌دهد اما باز هم کاربرانی بوده‌اند که از این روش جواب نگرفته‌اند.

با استفاده از ۴ راه‌کار معرفی شده در بالا شما شانس زیادی برای اضافه کردن لوکیشن دلخواه دارید ولی اگر این روش‌های پاسخگو نبودند، احتمالاً لوکیشن دلخواه شما کلمه‌ای بوده که اینستاگرام و فیسبوک آن را به عنوان لوکیشن به حساب نمی‌آورند. کافی است کلمه مربوط به لوکیشن موردنظر خود را تغییر دهید و مجدداً آن را در فیسبوک ثبت کنید.

لوکیشن‌های خاص بساز!

به احتمال زیاد در اینستاگرام با پیج‌های محبوبی مواجه شده‌اید که نسبت به دیگر پیج‌ها، از لوکیشن‌های متمایزی استفاده می‌کنند. لوکیشن‌هایی مثل یه جایی بالاتر از شمال، همین حوالی، بهشت، مدرسه و غیره که جلب توجه بیشتری برای مخاطب ایجاد می‌کنند.
چنانچه تصمیم دارید این لوکیشن‌ها بر روی پست اینستاگرامی‌تان قرار بگیرند، نخست باید آنها را در گوگل‌مپ ثبت نمایید. البته شماری از این مکان‌ها قبلا ثبت شده‌اند که به راحتی قادر هستید با سرچ در گوگل، آن ها را بیابید. اما چگونه در گوگل مپ، لوکیشن موردنظر خود را به ثبت برسانیم؟

  • وارد اپلیکیشن گوگل مپ شده و بر روی موقعیت مکانی که در آن قرار دارید، کلیک کنید. برای راحتی بهتر است، زبان تلفن شما بر روی فارسی تنظیم شده باشد. انگشتتان را بر روی مکان مدنظرتان گذاشته و نگه دارید. مطابق تصویر، آیکون مکان قرمز رنگی به شما نشان داده می‌شود.
  • سپس صفحه را به سمت بالا کشیده و گزینه Add a missing place را انتخاب نمایید.
  • در مرحله‌ی بعد مطابق تصویر، در فیلد مربوط به نام، نام لوکیشن مدنظر خود را وارد نمایید. همچنین در فیلد اضافه کردن دسته، دسته‌ای را که مرتبط با نام لوکیشن شماست را انتخاب نمایید.
  • در نهایت، آیکون موشک که در بالا و سمت چپ قرار گرفته را انتخاب کنید.

ثبت لوکیشن در پروفایل اینستاگرام

امکان ثبت لوکیشن در پروفایل اینستاگرام شما، در بخش بیو، وجود است. ولی بایستی دقت داشته باشید که امکان قرار دادن لوکیشن، در پیج‌های معمولی اینستاگرام وجود ندارد و تنها در پیج‌های تجاری و بیزنیسی و یا کریتور می‌توان این کار را انجام داد. پس برای ایجاد لوکیشن در بیو چنانچه پیج شما خصوصی (Private) است، نخست بایستی پیج خود را حرفه‌ای (بیزنس یا کریتور) کنید.

اما قراردادن لوکیشن در بیو دقیقاً به چه صورت است؟

  1. نخست وارد حساب اینستاگرام خود شوید. به پروفایل خود مراجعه و گزینه‌ی Edit Profile را انتخاب کنید.
  2. در پایین صفحه، گزینه‌ی Contact‌ ‌Option را انتخاب کنید.
  3. سپس، بعد از انتخاب گزینه‌ی Contact Option، صفحه‌ای جدید باز می شود. برای قرار دادن آدرس در بیو، فقط باید گزینه‌ی Business Address را لمس نمایید. نام شهر و آدرس خود را بنویسید و روی تیک آبی رنگ، در بالای صفحه و سمت راست کلیک کنید. در نهایت برای اعمال تغییرات، مجددا تیک آبی را لمس کنید.

نتیجه‌گیری

استفاده از لوکیشن اینستاگرام به صفحات مختلف کمک می‌کند تا بتوانند به کاربران اطلاعات بیشتری بدهند. همچنین بسیاری از کسب‌وکارها باید پست‌های مربوط به برگزاری همایش را به کمک لوکیشن درج کنند تا کاربران بدانند آن همایش در کدام شهر یا منطقه برگزار می‌شود! گاهی مناطق به صورت دقیق در اینستاگرام وجود ندارند و به همین دلیل باید لوکیشن شخصی در اینستاگرام استفاده شود که این قابلیت برای صفحات مربوط به کسب‌وکارها اهمیت و ارزش زیادی دارد. در این مقال به بررسی کامل این موضوع پرداختیم که می‌توانید لوکیشن دلخواه خود را اضافه کنید!

اکنون شما بگویید! برای اضافه کردن لوکیشن دلخواه راه‌حل دیگری را می‌شناسید؟ در بخش نظرات می‌توانید تجربیات، سوالات و راه‌کارهای خود را با ما در میان بگذارید.

پیام بگذارید