آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام | پک فالوور
آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام
5/5 - (47 امتیاز)

آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام | آیا شما هم یکی از کاربران اینستاگرام هستید؟ به هر حال، مطمئناً می‌دانید که حذف یک اکانت اینستاگرام به راحتی انجام نمی‌شود. اما اگر تصمیم گرفته‌اید برای مدتی از این برنامه محبوب دوری کنید تا بعداً با اشتیاق بیشتری به آن برگردید، دی‌اکتیو کردن حساب کاربریتان بهترین راه است. با حذف موقت اکانت اینستاگرام، هیچ چیزی را از دست نمی‌دهید. بعد از دی‌اکتیو کردن، هر زمان که بخواهید، می‌توانید به اینستاگرام بازگردید. در واقع، حساب کاربری شما همیشه باز و در دسترس خواهد بود.

در ادامه، فرایند غیرفعال کردن یا به عبارت دیگر دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام را به شما توضیح می‌دهیم. برای حذف دائمی حساب کاربری اینستاگرام، می‌توانید مقاله‌ای که مراحل حذف اکانت اینستاگرام را به طور کامل شرح می‌دهد، مطالعه کنید.

فهرست مطالب

بعد از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

قبل از ورود به مراحل دی‌اکتیو کردن، حتماً این توصیه‌ها را مطالعه کنید:

  • فقط می‌توانید هفتگی یک بار اکانت اینستاگرام خود را دی‌اکتیو کنید. اگر امروز اکانت خود را دی‌اکتیو کنید و فردا دوباره آن را فعال کنید، باید تا یک هفته منتظر بمانید تا بتوانید آن را دوباره فعال کنید.
  • در صورت حذف موقت اکانت اینستاگرام، هیچکدام از اطلاعات شما مانند پست‌ها، لایک‌ها، کامنت‌ها و پیام‌های مستقیم حذف نمی‌شوند. اطلاعات فقط موقتاً مخفی می‌شوند و هیچ کس نمی‌تواند آنها را مشاهده کند. با ورود مجدد به حساب اینستاگرام خود، تمام محتواهای پروفایل شما به نمایش در خواهد آمد.
  • بعد از دی‌اکتیو کردن، نام کاربری شما به مدت چند ساعت به “instagrammer” تغییر می‌کند، اما پس از چند ساعت، پروفایل و نام کاربری شما به طور کامل حذف خواهد شد.
  • لازم به ذکر است که بلافاصله پس از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، قادر به بازیابی آن نخواهید بود. برای بازگرداندن حساب، باید حداکثر ۲۴ ساعت صبر کنید.

نکته مهم: قبل از غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خود، مطمئن شوید که از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید. برای این کار، وارد بخش “فعالیت شما” در پروفایل خود شده و گزینه “دریافت اطلاعات شما” را انتخاب کنید. در این صورت، یک نسخه از تمامی اطلاعاتی که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید، به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

چگونه اکانت اینستاگرام را دی اکتیو کنم؟

برای دی اکتیو کردن، شما باید از طریق وب‌سایت اینستاگرام اقدام کنید؛ زیرا اپلیکیشن اینستاگرام این امکان را به شما نمی‌دهد. ابتدا بر روی لینک زیر کلیک کنید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید:

لینک دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

اگر قبلاً وارد حساب کاربری خود نشده‌اید، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. در صورتی که رمز عبور را فراموش کرده‌اید، روی گزینه “فراموشی رمز عبور” (Forget password) کلیک کنید. سپس یک لینک به ایمیل شما ارسال می‌شود و شما باید از طریق آن لینک، رمز عبور را تغییر دهید.

بعد از ورود به حساب کاربری، روی گزینه “ویرایش پروفایل” (Edit Profile) کلیک کنید.

آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

وقتی روی گزینه “ویرایش پروفایل” کلیک کردید، در پایین صفحه سمت راست، روی گزینه “حذف موقت اکانت” (Temporarily disable my account) کلیک کنید.

روش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

در مرحله ۴، باید دلیل دی‌اکتیو کردن اکانت خود را انتخاب کنید. این مورد به طور خاص اهمیت زیادی ندارد و شما می‌توانید هر گزینه‌ای که می‌خواهید را به عنوان دلیل دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام خود انتخاب کنید. این مرحله، ما گزینه “Something else” را انتخاب می‌کنیم.

مراحل دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

در مرحله بعد، در قسمتی که با شماره ۵ مشخص شده است، پسورد اکانت خود را وارد کنید. در صورتی که قبلاً وارد حساب کاربری خود شده‌اید و رمز عبورتان را یادتان نمی‌آید، با کلیک بر روی گزینه “فراموشی رمز عبور” (Forget password) رمز عبور خود را تغییر دهید.

دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام

مرحله آخر، روی گزینه “Temporarily Disable Account” کلیک کنید تا مراحل دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام تکمیل شود.

آموزش دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام

 چطور دوباره اکانتم را فعال کنم؟

برای فعال‌سازی اکانت اینستاگرام، کار بسیار آسانی است. کافی است یک بار دیگر وارد حساب کاربری خود شوید. پس از بازکردن اپلیکیشن اینستاگرام، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

فعال شدن اکانت ممکن است زمانی کوتاهی طول بکشد. همانطور که در ابتدای متن اشاره شده است، بلافاصله پس از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، قادر به فعال‌سازی آن نخواهید بود. برای این کار، باید تا چند ساعتی صبر کنید.

بعد از فعال‌سازی اکانت، هیچ پیام یا اعلانی برای فالوورهایتان ارسال نمی‌شود. با این حال، ممکن است برای برخی از فالوورهایتان اعلانی ارسال شود، به عنوان مثال برای کسانی که در پست‌هایتان تگ شده‌اند.

آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

مقالات پیشنهادی سایت پک فالوور به شما کاربر عزیز

آموزش نصب همزمان چند اکانت در اینستاگرام

روش فعال سازی مجدد اکانت اینستاگرام

نحوه خصوصی کردن پیج اینستاگرام

بلاگری چیست؟ + روش کسب درآمد از بلاگری

نکته پایانی

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام دارای مشکلات خود است. احتمالاً اینستاگرام ترجیح می‌دهد کاربران اکانت‌های خود را به طور مکرر دی‌اکتیو کنند. اگر شما هم در این دسته قرار دارید، ممکن است با مشکلات موقتی از سوی اینستاگرام مواجه شوید. با این حال، نگران نباشید؛ بسیاری از این مشکلات به طور خودکار و پس از مدتی از بین خواهند رفت.

پیام بگذارید